Advent otvírá srdce i peněženky

Všichni se shodneme na tom, že adventní čas je pro většinu lidí doba, vedoucí nás k zamyšlení. Já sama toto období roku miluji snad asi nejvíce. Lidé k sobě mají tak nějak blíž, tolik se nezlobí, více si odpouští a v neposlední řadě myslí i na ty, kteří pomoc potřebují. 

Potřebných je mnoho, počínaje osamocenými seniory, dětskými domovy, nevyléčitelně nemocnými dětmi a konče zvířecími útulky. Ti všichni potřebují pomoc nás ostatních, kteří máme domov, střechu nad hlavou, dostatek jídla a jsme obklopeni milující rodinou a přáteli. 

Znám hodně lidí, pracujících v kanceláři, skladě či obchodě a jejich příjmy nejsou ani zdaleka průměrné, vždy když se blíží Vánoce, si najdou nějaké peníze, které darují těm, co je potřebují. Radost obdarovaných je asi největším dárkem pro nás co podporujeme.

Adventní věnec
Advent

Kamarádka pravidelně přispívá na Ježíškova vnoučata, jiná daruje pěkné oblečení na charitu, další podporuje SOS vesničky. Bývalé kolegyně zase dělají sbírku na hračky pro děti do dětských domovů. Mnoho lidí se naučilo takto pomáhat druhým. Myslím, že za to zaslouží náš dík.

Je ale stále dost těch, kteří mají mnohem víc  ,než dokáží sami spotřebovat, ale když se jich zeptáte, zda přispívají na charitu, odpoví většinou něco jako: nemám na rozhazování, nekradu abych mohl rozdávat , nebo co je mi po nich , mě taky nikdo nic nedal….. Smutné že?

Bohužel je to realita. Mnoho lidí se v dnešní době naučilo nevidět, neslyšet a nestarat se. Případně se starat jen o sebe. 

 Já a můj muž podporujeme hned dva útulky.

Podpora útulků

Jeden kočičí, už dlouhé roky, měli jsme od nich naše 2 černé kočičky, bohužel po 16 a 14 letech už jsou v kočičím ráji. Naši přízeň však neztratili.

Hned ve vedlejší obci máme psí hospic. Dožívají tam pejsci, které jejich majitelé vyhodili nebo opustili, protože jsou staří a nemocní a jejich péče je finančně náročná. Obdivujeme paní majitelku, která věnuje pejskům všechen svůj čas.

Chtěla bych touto cestou poprosit všechny lidičky, kteří mají srdíčko na správném místě: Vyberte si někoho ve svém okolí a přispějte na dobrou věc, budete mít dobrý pocit a navíc ještě někomu pomůžete. Dokažme, že adventní čas otvírá nejen naše srdce ale i naše peněženky.

Hana Vykoukalová

Hana Vykoukalová

Zrakově postižená cestovatelka,kočkomilka,milovnice lesa a dobrého jídla,veselá i upřímná

1 komentář: „Advent otvírá srdce i peněženky

  • Profilový obrázek
    30. 11. 2021 (13:53)
    Permalink

    Hani, krásně jsi vše vyjádřila, díky Tobě. Přispívám měsíčně pro BAZALKU-postižené děti. Ahoj, M.

Komentáře nejsou povoleny.