Blind Drive, řiďte auto s páskou na očích. Poslepu

Jednodušeji to snad už ani nejde. Těmito slovy by se dala popsat nová hra pro zrakově hendikepované Blind Drive. Jako účastník určitého experimentu řídíte auto s páskou na očích. Tedy vyloženě poslepu. Cestou se vyhýbáte jedoucím autům, zvěři, kulkám ze zbraní a dalším nástrahám, které na vás číhají. Téměř nic neděláte. Auto uhání samo, vy jen máte na uších sluchátka a buď točíte vlevo nebo vpravo. Jiné ovládání tato hra prostě a jednoduše nemá. Záleží jen a pouze na vašem postřehu a na tom, jak dokážete rychle zareagovat na aktuální situaci.

Jak se tak řítíte po dálnicích, cestách, plavete s autem ve vodě a bůhví co ještě, na pozadí toho všeho se odehrává skutečně propracovaný příběh, který vás dokáže vtáhnout do děje. Abyste si celou hru vskutku užili, hodí se umět alespoň trošku anglicky. Co nelze tvůrcům Blind Drive vytknout, jsou propracované a geniální zvukové efekty, které vás provází celým příběhem.

Čeká na vás 27 kapitol příběhu a každá kapitola je něčím unikátní. Zvládnete poslepu dojet až do cíle své cesty a popasovat se s různými nástrahami? Není nic jednoduššího, než to vyzkoušet. Hru Blind Drive si můžete zahrát jak na iPhonu, Androidu, ale i na PC. A rozhodně hrajte se sluchátky na uších. Jinak se moc daleko nedostanete.

Blind Drive je určen jak pro zrakově hendikepované uživatele, tak i standardní uživatele bez zrakového znevýhodnění. Tato hra totiž obsahuje dva herní režimy. A je pouze na vás, jestli si zapnete režim pro nevidomé nebo ne. Každopádně na hraní nepotřebujete vůbec vidět. Takže i když žádný zrakový hendikep nemáte, variantu pro zrakově znevýhodněné uživatele alespoň zkuste. Určitě z toho budete mít větší zážitek.

Hrál jsem na iPhonu. Zde v App Store Blind Drive pořídíte jednorázově za pouhých 99 Kč. Jak je to na ostatních platformách, netuším. Připraveni? Tak si dejte pásku na oči a začněte řídit auto. Hodně štěstí.

Karel Giebisch

Karel Giebisch

CEO portálu GiebNews. Zrakově znevýhodněný IT specialista, masér, bojovník za inovace. Mým velkým cílem je začlenit osoby s hendikepem do běžné společnosti a dokázat, že znevýhodnění ať je jakékoli, není překážkou. Mám rád výzvy a jsem neustále otevřen novým příležitostem.