COVID nepřináší jen utrpení, ale i velkou naději hendikepovaných na lepší život

Rok 2020 všem připravil těžkou zkoušku. Popasovat se s pandemií, která zasáhla celý svět a v současné populaci nemá obdoby. Zažili jsme mnohé, co jsme si nedokázali před tím vůbec představit. Uzavírání podniků a služeb, stopnutí ekonomiky, tvrdé vládní restrikce k zastavení pandemie.

I když byl rok 2020 z velké části negativní, přeci jen měl jednu silnou a pozitivní stránku, nad kterou se dosud nikdo zvlášť nepozastavil. Vlivem aktuálních omezení, vládních zákazů, příkazů, musela společnost začít fungovat jinak. Na dálku a pokud možno digitálně. Tohle se tak všeobecně ví, píše se o tom v řadě článků a médiích, ale na jednu drobnost se přeci jen zcela zapomnělo.

A to konkrétně na osoby s hendikepem. Pro osoby s jakýmkoli znevýhodněním, představují technologie bránu do společnosti. Aniž by si to v zápalu boje s pandemií někdo uvědomoval, nevědomky začalo docházet k odstraňování překážek mezi hendikepovanými a běžnou společností. A to především na poli digitalizace, přechodu do online prostoru.

Komunikace s úřady přešla na e-mail, více lidí začalo zkoumat a zřizovat datové schránky. Školy se zavřely a hromada dětí musela přejít na online distanční výuku.

Lidé se museli naučit používat online komunikátory pro realizování online schůzek, realizovat porady na dálku a v podstatě veškerý svůj business přesunout na internet. Ze začátku to bylo pro všechny náročné, ale postupně se tento nový způsob práce a komunikace zažil. Ostatně co jiného zbývalo. A jak v tom hrají roli lidé s hendikepem?

Ještě před pandemií bylo náročné cokoli vyřídit. Zvláště, když jste měli nějaký druh znevýhodnění. Veškeré dokumenty k podpisu vám musel přečíst vidící asistent, pokud máte zrakovou vadu. Bylo nutné se podepisovat standardním způsobem papír tužka, protože jiné formy nebyly dosud akceptovány. A pro podpis vás musel někdo vidící prostě nasměrovat do správné kolonky. Digitální podpis na základě certifikačních autorit sice existoval, ale neměl takovou váhu jako nyní v době pandemie.

A nyní? Potřebujete založit účet v bance, uzavřít nějaké to pojištění. Nemusíte na pobočku. Smlouvy lze obdržet online, podepsat elektronicky buď přes systém dané společnosti, digitálním podpisem či poslat přes datovou schránku. A elektronickou formu dokumentů k podpisu, si přečte osoba se zrakovým hendikepem díky technologiím bez asistence. Konečně.

Hotovost v podstatě vymizela a lidi si navykli platit kartou, prostřednictvím mobilů, hodinek. Pro zrakově hendikepované skvělé, protože bojovat s hotovostí někdy bez zrakové kontroly spíše zdržuje, než proces nákupu urychluje.

A firmy? Ty si konečně začaly uvědomovat, že přístupnost svých služeb pro zrakově hendikepované není zbytečnost, ale že je vskutku důležité, aby jakékoli služby a nástroje, byly přístupné všem bez rozdílu i osobám se znevýhodněním.

Jako první na tuto vlnu přístupnosti naskočilo Ministerstvo zdravotnictví, které zpřístupnilo svůj nástroj eRouška. Následovaly bankovní instituce, které se náhle začaly horlivě zajímat o to, jestli lidé se zrakovým znevýhodněním, dovedou vůbec samostatně ovládat bankovní služby a pracovat s účtem.

Dále služba Qerko, umožňující platit v restauracích prostřednictvím mobilní aplikace na základě načteného QR kódu ze stolu, což zajistí bezkontaktní placení bez přítomnosti číšníka. Navíc po načtení QR kódu se vám v mobilu zobrazí celá objednávka s rozpisem položek a cen. Tohle všechno si zvládne přečíst i zrakově hendikepovaný člověk a zaplatit platební kartou, nahranou přímo v aplikaci.

Wolt. Finská společnost na rozvoz jídel, působící v ČR. Ze začátku bez zrakové kontroly neovladatelná, stačilo pár týdnů a aplikace je plně přístupná i pro osoby se zrakovou vadou. A takhle bych mohl pokračovat dál a dál. Zájem o zpřístupnění mobilních aplikací a webových služeb roste, protože firmy konečně přišly na to, že digitalizace a technologie musí být dostupné všem bez rozdílu.

COVID vnesl do společnosti mnoho strastí a utrpení, ale též světlo. Světlo na konci tunelu, které svítí lidem s hendikepem na cestu k větší nezávislosti a samostatnosti.

Karel Giebisch

Karel Giebisch

CEO portálu GiebNews. Zrakově znevýhodněný IT specialista, masér, bojovník za inovace. Mým velkým cílem je začlenit osoby s hendikepem do běžné společnosti a dokázat, že znevýhodnění ať je jakékoli, není překážkou. Mám rád výzvy a jsem neustále otevřen novým příležitostem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *