Horkovzdušná fritéza je skvělým pomocníkem pro nevidomé kuchtíky

je již spousta technických vymožeností, které usnadňují nevidomým život, jak venku, tak i v domácnosti. Pojďme se podívat na jednoho pomocníka do kuchyně, kterým je horkovzdušná fritéza.

Proč?

Protože mě uchvátila tím, že mohu péci jídla zdravěji (bez zbytečného tuku) a pečení v ní je bezpečné a snadné. Když se do ní koupí i různá příslušenství, může nahradit i gril, pánev na palačinky a dokonce se v ní dají péct i buchty.

Fritéza je lehká, skladná a elegantní. Má jednoduché ovládání, nádoba a koš jsou oddělitelné, tudíž vše jde umýt jednotlivě.

Ovládání: Když si ji postavíme směrem k sobě, nahmatáme dvě kkolečka se kterými se otáčí. Horním kolečkem nastavujeme teplotu a spodním nastavujeme čas, jak dlouho má péct. Nejdéle peče hodinu. Po uplynutí času fritéza cinkne a vypne se.

Nastavení teploty mi také nedělá žádný problém, protože se kolečkem točí stejně jako na klasické troubě, tak že si nemusím označovat ani stupně, ale komu by to dělalo problém, může si něco na výběr stupňů nalepit. Když otočíme kolečkem pro nastavení teploty nadoraz je to 250 stupňů. Také někdy neodhadnu čas, ale to také není problém, protože kdykoliv mohu při pečení fritézu otevřít a zkontrolovat, zda je jídlo hotové podle mých představ, nebo není a pak ji zase uzavřu a v klidu nechám ještě chvíli péct.

Kdyby se někomu zdálo když peče např. maso, že je moc vysušené, stačí pod koš do pečící nádoby nalít trošku vody a maso si šťávu uchová. Poprvé se mi např. hranolky nepodařily, ale časem se to poddalo a teď už se dílo daří.

Mám obrovskou radost, že mi Ježíšek vybral fritézu, která není digitální, je mechanická a pro nevidomé dostačující. S fritézou postupně nezdravým jídlům u nás téměř odzvonilo a věřím, že nyní budeme jíst mnohem zdravěji.

Pro více podrobností ohledně fritézy, kontaktujte autorku článku. Z propagačních důvodů, aby nebyl článek považován za reklamu, neuvádíme značku fritézy.

Poznámka redakce
Michaela Marešová

Michaela Marešová

Jsem nevidomá a mírně nedoslýchavá maminka dvou dětí. Baví mě pomáhat, když je to v mých silách druhým lidem. Jsem skromný člověk a raduji se z maličkostí. Rodina a upřímnost jsou pro mě v životě prioritou.