Lidé s dobrým srdcem stále ještě existují

Jsem ráda, že v dnešní moderní uspěchané době ještě nevymizela laskavost, dobrosrdečnost a solidarita lidí. Na sociální síti jsem se zeptala, jestli někdo náhodou neprodává nebo neví o tom, kde by se dalo sehnat kolo pro šestiletou holčičku. Nevím,, zda za to může můj handicap (jsem nevidomá), nebo ochota pomoci druhým, ale ozvalo se mi pár skvělých lidiček, kteří mi psali, že kolo klidně darují. Jedna paní mi dokonce poslala i peníze, abych si kolo, které si vyberu koupila. I když jsem paní ujišťovala, že si kolo zaplatím, stejně mi ty peníze poslala a měla z toho obrovskou radost, že může takhle pomoci.

Vybrala jsem si krásné růžové kolo, které mi další paní chtěla prodat za částku, která pro mě byla únosná. Domluvily jsme se, že mi ho přivezou, protože jsem si nedovedla dost dobře představit, kde bych tuto dobrosrdečnou duši hledala.

Opravdu po pár dnech mi kolo přivezli a dostali mě tím, že kolo nám nakonec darovali a peníze si od nás nevzali. Když jsem to psala paní, která nám na něj poslala peníze, jestli jí je přeci jenom nemám poslat zpátky, napsala mi, že ne, že mám za to koupit něco dětem do školky.

Tímto bych chtěla moc poděkovat jak paní, která mi darovala na kolo peníze, tak i paní Tatjaně Horníčkovic, která mi kolo darovala a neměla problém zařídit, aby se k nám kolo dostalo.

Jsem vděčná za to, že dobří lidé ještě existují, radost dcerky z kola nezná hranic a věřím, že až budu shánět kolo pro synka, určitě se mi podaří také nějaké pěkné kolo sehnat, protože zářící očka dětí, jsou těmi nejkrásnějšími na světě. Sice je nikdy neuvidím očima, ale srdcem tu radost prožívám s nimi.

Darovat něco, co může ještě někomu posloužit je nádherný hřejivý pocit u srdíčka, a když můžu i já, také klidně něco daruji. Nedávno jsem darovala pytel malého dětského oblečení jedné mamince a mám z toho obrovskou radost, že i já mohu někomu pomoci a až budou zase nějaké věci  k darování, opět ráda svým dárkem někoho potěším.

Michaela Marešová

Michaela Marešová

Jsem nevidomá a mírně nedoslýchavá maminka dvou dětí. Baví mě pomáhat, když je to v mých silách druhým lidem. Jsem skromný člověk a raduji se z maličkostí. Rodina a upřímnost jsou pro mě v životě prioritou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *