Novinky v přístupnosti dopravních aplikací

V 1. pololetí tohoto roku jsem sepsal článek o přístupných nebo nepřístupných mobilních aplikacích v dopravě. I během doby koronavirové se některé aplikace upravovaly a některé další se testují, nebo se připravují.

Asi největší novinka je aplikace ODISapka, u které autor článku provádí testování a byl v uplynulém týdnu na schůzce ve společnosti Koordidnátor ODIS, která na aplikaci spolu s vývojáři pracuje. Aplikace se v současnosti nachází ve fázi vývoje a testování, kdy zatím není tolik přístupná, ale na rozdíl od jiných IDS v ČR je ze strany Koordinátora ODIS snaha na aplikaci dále pracovat. Co se týče funkčnosti aplikace, tak aplikace vychází z ne tolik povedené aplikace Moje DPO, ale na rozdíl od ní jsou sekce rozdělené do karet a i funkce jsou lépe rozdělené a řešené, takže je otázka jak to bude s dalším vývojem aplikace. 

Asi největší novinkou z hlediska aplikací v dopravě prošla aplikace ČD Můj vlak, která obdržela rozsáhlý upgrade, co se týče jednotlivých funkcí. Domovská obrazovka aplikace se změnila. Původně totiž byl nákupní proces rozdělen na jednotlivé kroky, kdy se nejdříve zadalo odkud kam chcete jet, poté konkrétní vlak a posléze další kroky jako výběr třídy, tarifní kategorie atd. Dnes je celý nákupní proces shrnut do podoby, kdy se vše volí na začátku na úvodní obrazovce (tak jako na webovém rozhraní e-shopu ČD) a poté už je jen konečný souhrn.

Po aktualizaci se i u přihlášených uživatelů vyskytl problém s tarifním zařazením, kdy došlo k automatickému nastavení tarifu, který musel uživatel ručně měnit. Na základě dalšího drobného upgradu, by si již měla aplikace tarifní kategorii pamatovat, takže nemusíte příslušný tarif pokaždé nastavovat. Pouze, když jej chcete sami změnit vlivem jiného počtu cestujících apod.

Autor článku zaznamenal menší „humbuk“ kolem aktualizace a toho, že prý byl ztížen nákup i nevidomým, tak s tím nesouhlasím. Aplikace je kompletně přístupná a celá věc je o změně funkcí, ale vše zůstalo přístupné. Bohužel problém s tím, že plánek vozů v rezervačním systému není tolik přístupný,stále přetrvává. Poslední a asi nejpříjemnější novinka je to, že v detailu stanice naleznete nově kromě odjezdů vlaků také odjezdy spojů linkové veřejné dopravy, v případě některých IDS včetně zpoždění spojů. Informace o odjezdech mají totožnou podobu, totožný design, takže se v nich krásně zorientujete.

Bohužel se nic nezměnilo u aplikací IDS JMK Poseidon a Moje DPO, kde se žádná zlepšení nestala. U aplikace IDS JMK Poseidon nebyly žádné výrazné úpravy, byť jsme se s kolegy snažili řešit aplikaci jinak, ale bohužel Kordis JMK nemá moc zájem. 

Bohužel u aplikace DPMBinfo v souvislosti s nákupem nových palubních systémů do autobusů IDS JMK neuvidíte některé vozy a vlaky v seznamu, ale zlepšilo se zobrazování odjezdů i co se týče přístupnosti.

Bohužel IDPk zatím žádnou aplikaci nemá, byť byla očekávána v souvislosti s nástupem dopravce Arriva Střední Čechy změna i informovanosti, ale nic se nestalo. Nejočekávanější aplikace tohoto roku, která se týká státního tarifu je v procesu vývoje a měla by být v druhém pololetí dostupná minimálně v testovací verzi.

Mikuláš Kopas

Mikuláš Kopas

Jsem prakticky nevidomý politický analytik, aktivista, dopravní expert a nezávislý odborník na přístupnost v dopravě pro nevidomé. Zajímám se o nové věci a snažím se komentovat a popisovat různé věci v dopravě, které se dějí. Hlavně ty, které jsou důležité pro slabozraké a nevidomé uživatele. Ať už jde o běžné cestující nebo vášnivé cestovatele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *