Olomoucký kraj pomáhá autistům nově vydanou brožurou

Olomoucký kraj se rozhodl veřejnosti přiblížit poruchu autistického spektra. Za tímto účelem vydává brožuru, která nabízí lidem s autismem, ale  i jejich rodinám, pomocnou ruku. Obsah brožury nic nepředstírá, ale ani nepřináší jednoduchá řešení v oblasti autismu.

Zatímco lidé s autismem si často vytváří imaginární světy, snaha Olomouckého kraje pomoci takto hendikepovaným osobám je skutečná. Nová publikace zaměřená právě na autismus to jasně dokazuje, 

prohlašuje Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Brožura zabývající se právě autismem, vznikla v koordinační skupině, kterou za tímto účelem zřídilo Olomoucké hejtmanství. Mezi členy této skupiny patří zástupci veřejné zprávy, poskytovatelé sociálních služeb, ale i zdravotních institucí.

Lidé s autismem se od batolecího věku až do dospělosti potýkají s celou řadou problémů, které zasahují do jejich života. Je to velmi náročná situace i pro jejich okolí. V nové publikaci naleznou čtenáři spoustu zajímavých a užitečných informací na jednom místě,

dodává Okleštěk.

Tištěnou verzi brožury si můžete vyzvednout v budově krajského úřadu. V elektronické podobě stahujte na stránkách Olomouckého kraje.

Zdroj: Olomoucký kraj.

Karel Giebisch

Karel Giebisch

CEO portálu GiebNews. Zrakově znevýhodněný IT specialista, masér, bojovník za inovace. Mým velkým cílem je začlenit osoby s hendikepem do běžné společnosti a dokázat, že znevýhodnění ať je jakékoli, není překážkou. Mám rád výzvy a jsem neustále otevřen novým příležitostem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *