Osobní zkušenost s přepravou zásilek. Jakého přepravce si zvolit?

V rámci pandemie COVID 19 se začal k nevůli lidstva, rozšiřovat nový trend. Osobní setkání byla více než rok a půl téměř zakázána a nezbylo nic jiného, než přejít do online prostoru. Více než kdy jindy začalo docházet k častějšímu využívání zásilkových služeb pro posílání velkého množství zásilek. A protože tento trend postihl opravdu každého, za ten rok a půl jsem získal celkem rozsáhlé zkušenosti z několika přepravci balíků. Pojďme se stručně podívat na to, kteří přepravci myslí do jisté míry i na zrakově hendikepovanou populaci. Konkrétně si proberme pohodlné, ale i nepohodlné doručování zásilek ať víte, které přepravce si vybírat v případě online nákupů a kterým se raději vyhnout.

Česká Pošta,

Osobně tohoto přepravce nemusím. Nespolehlivost a do jisté míry občas ani vstřícnost kurýrů. Balíčky doručují jak se jim chce, někdy dokonce nedoručí vůbec a rovnou zásilku umístí na spádovou poštu. Což není opravdu příjemné.

Určité řešení, jak si s poštou poradit, nicméně existuje. Narazil jsem na něj náhodou. Spásu představuje mobilní aplikace Pošta Online, která má přívětivé a jednoduché uživatelské rozhraní. Jejím prostřednictvím můžete sledovat doručované zásilky, dokonce o jejich změně stavu dostáváte push notifikace přímo na displej telefonu. Kontaktovat kurýra, změnit doručení, kontaktovat spádovou poštu, kam byla vaše zásilka umístěna. Pokud už dojde k tomu, že balíček uloží kurýr na spádové poště, skrze aplikaci si můžete balíček přesměrovat na dostupnější a bližší poštu případně požádat o opakované doručení na adresu.

Zásilky se v mobilní aplikaci zobrazují automaticky v případě, že odesílatel nastaví jako kontaktní údaj vaše telefonní číslo. V takovém případě vám jen dorazí notifikace, že máte novou zásilku a vy hned můžete sledovat její stav. Pokud se tak nestane, číslo zásilky pro sledování, lze do aplikace zadat ručně.

Dokonce stejným způsobem můžete sledovat i zásilky, které nejsou určeny přímo pro vás, ale pro rodinné příslušníky či kolegy v práci. A to včetně realizace změny doručení, pokud vám rodinný příslušník nebo kolega z práce, sdělí kód zásilky pro vyzvednutí nebo telefonní číslo přidružené k zásilce.

I když Pošta Online do jisté míry zpříjemňuje a zjednodušuje spolupráci s Českou Poštou, jde pouze o online nástroj, který slouží pro online obsluhu některých služeb Pošty. Nicméně co udělají kurýři při doručování zásilek, to jeho prostřednictvím nelze ovlivnit. Nedávno se mi např. stalo, že několik balíčků mi i tak doručovala pošta na pětkrát a to jsem si musel stěžovat i na rozvozovém depu. Až pak se kurýři vzpamatovali, jinak balíčky vždy vzaly na rozvoz, ale místo doručení je vždy uložily na spádové poště. To se opakovalo den co den. Takže pošta není fakt výhra a pokud je možnost, zvolte raději jiného přepravce.

Zásilkovna

Služeb tohoto přepravce jsem začal využívat teprve nedávno a za mě rozhodně doporučuji. Síť Zásilkovny je v dnešní době nesmírně rozsáhlá a najdete ji též na každém rohu. Balíčky lze doručovat jak do výdejních míst, což jsou různé obchůdky, provozovny služeb a další, ale rovnou i na adresu příjemce prostřednictvím služby Zásilkovna domů.

Vše odbavíte v mobilní aplikaci Zásilkovna. Jejím prostřednictvím odesíláte zásilky, sledujete jejich stav, prodlužujete úložní dobu, pokud si nestíháte zásilku vyzvednout na výdejním místě do stanoveného data, platíte dobírky a další. O všech podstatných změnách u zásilek, dostáváte push notifikace na displej telefonu.

Pro poslání zásilky, vyplníte v mobilní aplikaci požadované údaje. Zvolíte, jestli má být doručováno na adresu nebo do výdejního místa, jehož název a adresu vám sdělil příjemce. Zaplatíte, můžete i skrze Apple Pay, balíček zabalíte a odnesete na jakékoli podací místo Zásilkovny. Nejbližší vyhledáte v kartě Pobočky podle aktuální lokalizace polohy telefonu, kterou naleznete v dolní části aplikace. Žádný štítek na balíček nelepíte, to už zajistí pracovníci Zásilkovny na podacím místě. Jednoduše vezmete připravený balíček, odnesete ho tam a obsluze nadiktujete kód / heslo zásilky, který vygeneruje mobilní aplikace po vložení všech potřebných údajů k zásilce.

Příjemce obdrží e-mailovou zprávu o realizaci přepravy, ale i SMS o doručení. Buď SMS s časem, kdy mu bude zásilka doručena na adresu nebo s avízem, že zásilka je již připravena k vyzvednutí na uvedeném výdejním místě. V SMS je též kód, který musí příjemce nadiktovat obsluze pro identifikaci. Jinak mu nebude zásilka vydána.

Zásilkovnou můžete posílat balíčky jak soukromě, tak i na firmu. V případě firemního posílání zásilek, je nutné pracovat s webovým rozhraním a tisknout štítky, které lepíte na balíčky. Pokud posíláte méně balíčků než 11 denně, i tak musíte odnášet zásilky na nejbližší podací místa. V případě počtu balíčků 11 a víc, se dá domluvit, aby k vám přijel kurýr.

Nevýhodu vnímám při doručování na adresu příjemce. Pokud vás kurýr nezastihne, umístí zásilku na nejbližší podací / výdejní místo v blízkosti adresy doručení. Bohužel kurýrovi se nedovoláte. Údajně proto, protože každý den si mění telefonní čísla, kde jsou k zastižení. Zkušenost před tím, než byla spuštěna služba Zásilkovna domů, třeba se nyní situace změnila. To nemohu posoudit, protože od té doby mi nikdo nic Zásilkovnou na adresu neposílal. Každopádně SMS s avízem o doručení chodí několik hodin předem, takže pokud byste chtěli hovořit s kurýrem, vždy můžete zavolat do Zásilkovny na informační linku a vyžádat si na něj kontakt. V tom není problém.

Velmi příjemné je i posílání zásilek na dobírku. V případě soukromých zásilek dostáváte dobírku na bankovní účet, který vyplníte v mobilní aplikaci, v případě firemních zásilek, je dobírka zahrnuta v rámci faktury za přepravu, kterou dostáváte jednou týdně. S tím souvisí i další věc a to úhrada přepravy. Na firmu platíte na fakturu, soukromě rovnou v rámci zadávání zásilky do systému. Lze platit kartou, ale i prostřednictvím Apple Pay.

I tak Zásilkovnu vnímám velice pozitivně a s tímhle přepravcem posílám zásilky velice rád. Zatím se mi nestalo, že by došlo k poškození zásilek nebo k nějakému velkému prodlení při doručování. Samozřejmě pokud donesete balíčky na podací místo v odpoledních hodinách, pravděpodobně předešlou várku zásilek si už vyzvedl řidič a odvezl ji na depo. Tím pádem počítejte s tím, že vaše zásilky budou přemístěny z podacího místa až další den.

Zásilkovna garantuje připojištění zásilek pouze do 20000 Kč. Pro dražší zásilky a dražší garanci připojištění, je nutné zvolit si jiného přepravce např. DPD, PPL.

Nevýhodou pro zrakově hendikepované je, že pokud posíláte balíček, musíte ho stejně jako ostatní, donést na nejbližší podací místo. Někomu to může způsobovat komplikace, jiní s tím nemají problém, protože se lze cestu na podací místo v blízkosti, vždy dá naučit s instruktorem prostorové orientace. Já třeba trefím minimálně do tří poboček, jednu mám pár minut od místa bydliště a zároveň i práce.

Zaslat

Zprostředkovatel přepravy, který sdružuje hned několik přepravců najednou. Jeho prostřednictvím můžete na pár kliknutí odeslat zásilky skrze DPD, GLS, Fedex, UPS, Toptrans, další přepravci možná ještě přibudou. Jednoduše vyplníte požadované údaje a vyberete si přepravce podle nabídnuté ceny. Nejlevněji mi vychází po ČR DPD u těžkých zásilek Toptrans. Ale samozřejmě záleží na vás. Zaplatíte některou z platebních metod, lze platit z kreditu, bankovním převodem, Twistem a další, následně čekáte na kurýra.

Ten přijede většinou hned druhý den po objednání přepravy, vyzvedne balíčky, nalepí na ně štítky a postará se o převoz na spádové depo. Z něj putují zásilky až na adresu příjemce.

Jednoduché, efektivní, rychlé, spolehlivé. Nikam nemusíte chodit, ani lepit štítky na balíčky. Jen objednáte, zaplatíte a vyčkáte na kurýra.

Osobní zkušenost: Prostřednictvím Zaslat posílám nejraději soukromé a ne moc drahé zásilky. Když posílám klientům mobilní telefon nebo PC, volím raději přímo Zásilkovnu, DPD nebo PPL, neposílám skrze zprostředkovatele Zaslat. Přeci jen když komunikujete s jednotlivými přepravci přímo, v případě reklamací mohou být vstřícnější a proces je rychlejší.

DPD a PPL

Dva asi nejznámější přepravci v ČR, kteří na tomhle trhu působí už řadu let. Přiznám se, že s těmito přepravci nemám zkušenost posílání soukromých zásilek, ale firemních už ano. Zmíním se tedy zde pouze o procesu doručování ať víte, co můžete při doručování od DPD nebo PPL čekat.

Podstatné je u obou přepravců ze strany odesílatele, vyplnit telefonní číslo příjemce a e-mailovou adresu. Jinak nemá příjemce zaručeno pravidelné informování o stavu zásilek. Osobní zkušenost je taková, že někteří odesílatelé nevyplní ani telefon, ani e-mail, což může být problém a zásilky nemusí být vůbec doručeny, protože příjemce o nich nebude vědět. Pokud odesílatel nevyplní e-mail u PPL, je to ještě větší problém, protože příjemce nedostane možnost upravit si doručování, kdyby bylo potřeba.

Pokud vyplníte oba kontaktní údaje, tak nastane následující:DPD: Posílá avízo v SMS a e-mailu o doručování zásilky den předem. Víte tedy, že máte zásilku další den očekávat

DPD: posílá SMS a e-mail i v den doručení, kde informuje o časovém okně / rozmezí doručování zásilky. Třeba, že zásilka bude doručena v čase 10:00-12:00. Víte tedy, kdy zásilku čekat

DPD: Součástí e-mailů a SMS, je odkaz na stránky DPD Kurýra včetně přihlašovacího číselného kódu. V DPD kurýrovi můžete změnit preference doručování zásilky, sledovat, kolik adres ještě zbývá, než kurýr bude u vás, zjistit více informací o doručované zásilce

DPD: V SMS ani e-mailu s avízem o doručování zásilky, nikde neuvádí telefonický kontakt na kurýra. Pokud s ním chcete hovořit, musíte si ho vyžádat na zákaznické lince DPD

PPL: Při zadání zásilky do systému odesílatelem, může příjemce obdržet e-mail s avízem o přípravě zásilky k odeslání. V e-mailu je i číslo zásilky, pod kterým se dá sledovat změna stavu zásilky na stránkách PPL

PPL: V den vyzvednutí zásilky od odesílatele, zasílá příjemci e-mail s avízem o vyzvednutí a přístupovým pinem, jehož prostřednictvím lze na stránkách PPL změnit preference doručení zásilky. Datum, adresu apod.

PPL: V den doručování zásilky, obdrží příjemce SMS od PPL s časovým rozmezím doručování zásilky, přístupovým pinem pro identifikaci při přebírání zásilky, telefonickým kontaktem na kurýra

Stručně

  • Českou Poštu nemám rád, ale v určitých chvílích může pomoci mobilní aplikace Pošta Online pro iOS, Android
  • Zásilkovnu hodnotím velice pozitivně a za mě rozhodně doporučuji. Nevýhodou může být, že musíte nosit zásilky k odeslání na podací místa / pobočky Zásilkovny. Těch je však velké množství a najdete téměř na každém rohu. Při doručování zásilek na adresu, se nelze dovolat kurýrovi a když vás kurýr nezastihne, nechá balíček na nejbližším výdejním místě v blízkosti adresy doručení. Každopádně i při doručování na adresu, dostáváte SMS s avízem o doručení dostatečně předem
  • Zaslat působí jako zprostředkovatel několika přepravců. A využívat jejich služeb, se rozhodně hodí. Navíc nikam nechodíte, přepravce si vyzvedne zásilky u vás doma
  • U PPL a DPD je problém, když odesílatelé nevyplní kontaktní údaje příjemce. Je dobré na to dbát a vyplňovat jak telefon tak e-mail, hlavně tedy u PPL. U DPD stačí jen telefonní číslo
  • Zásilkovna přepravuje zásilky pouze do maximální hodnoty 20000, ostatní přepravci do 50000 zdarma, za vyšší připojištění si připlácíte. U Zásilkovny nepřiplácíte za připojištění nic, ale balíčky nad 20000, nelze připojistit na vyšší hodnotu ani za příplatek. Alespoň zatím to nelze
Karel Giebisch

Karel Giebisch

CEO portálu GiebNews. Zrakově znevýhodněný IT specialista, masér, bojovník za inovace. Mým velkým cílem je začlenit osoby s hendikepem do běžné společnosti a dokázat, že znevýhodnění ať je jakékoli, není překážkou. Mám rád výzvy a jsem neustále otevřen novým příležitostem.