Placení faktur může představovat velké potíže pro zrakově hendikepované. Proč?

Zrakově hendikepovaní nebojují jen s přístupností mobilních aplikací či webových služeb. Velkým problémem může být i placení složenek, faktur. PDF dokumenty s daňovými doklady, fakturami, bývají mnohdy krásně grafické, ale pro čtečku obrazovky náročně čitelné. Proto oceňuji funkce některých bank, které si s fakturami poradí sami. Stačí na sdílet doručený daňový doklad v PDF přímo do banky a platební údaje se rovnou načtou. Nic neřešíte a jen autorizujete platební příkaz. V současnosti co vím, tuto vychytávku podporuje Air Bank a nově i ČSOB někdy od června.

Pomoci může i QR Code na faktuře, případně textově vypsané údaje přímo u objednávek či v e-mailu. Občas se ovšem dostaneme do situace, kdy obdržíte dokument, který je buď velice grafický a tím pádem pro čtečku obrazovky nečitelný, nebo disponuje nevhodnou strukturou dokumentu či chybí QR Code. Když nevidíte, je náročné zjistit, který platební údaj je který, kolik máte vlastně zaplatit a kam požadovanou částku odeslat. V takových případech buď pomůže banka podporující nahrání dokladů rovnou z PDF, kdy se platební údaje načtou automaticky, vidící asistent nebo vstřícnost ze strany společnosti, která vám fakturu k proplacení zaslala.

Vidícího asistenta, pokud nejde o rodinného příslušníka, asi ve většině případů zavrhnete. Je totiž zcela pochopitelné, alespoň já to nemám rád, aby mi někdo cizí nahlížel do mích faktur a věděl, za co utrácím. Vždy se snažím tuto záležitost vyřešit sám, pokud to jen trochu jde.

Protože mám účet jak u Air Bank tak i ČSOB, mohu si s většinou dokladů poradit snadno již avizovaným způsobem. Nicméně pokud nemáte podporovanou banku (nevím, kolik jich v současnosti je, vím pouze o Air Bank a ČSOB), musíte si poradit jinak.

Buď svěřit doklad vidícímu a požádat ho o vypsání platebních údajů třeba do e-mailu, nebo o totéž požádat společnost, která vám fakturu vystavila. Chce to jen trochu výřečnosti a umět vysvětlit, proč požadujete vypsání platebních údajů. Většinou s tím zatím neměl nikdo problém a vždy mi byly údaje z daňového dokladu poskytnuty v textové formě do e-mailu. Nicméně když u dané společnosti nakupujete vícekrát, tento požadavek musíte vznášet opakovaně a co si budeme povídat. Někdy to může být dost otrava. Bohužel nedá se nic dělat.

Situaci lze vyřešit ještě jedním efektivním způsobem. Nechce se vám hledat podporovanou banku, která umí zpracovat platební údaje přímo z PDF dokumentu automaticky nebo žádat společnosti o vypsání platebních údajů do textové a čitelné podoby? Pak zkuste fintechový startup Twisto a jejich funkci SNAP. Fakturu v PDF pošlete na k tomu určený e-mail a o nic víc se nestaráte. Pracovníci Twista daňový doklad zpracují, nahrají do systému a zařídí proplacení. Vy následně zaplatíte Twistu stejnou částku, která byla uvedena na faktuře přes přístupné uživatelské rozhraní, které myslí i na zrakově hendikepované.

Když to závěrem vše shrnu. Při placení faktur bez zrakové kontroly, pokud jsou zaslané dokumenty v PDF pro čtečku obrazovky nečitelné, máte tyto možnosti:

  • Zjistit si, jestli vaše banka podporuje automatické zpracování platebních údajů přímo z PDF, případně si zařídit účet u banky, která to umí
  • Používat QR Code
  • Získat platební údaje v textové formě, nechat si je prostě vypsat třeba do e-mailu
  • Založit si Twisto a využívat služby Twisto SNAP

Karel Giebisch

Karel Giebisch

CEO portálu GiebNews. Zrakově znevýhodněný IT specialista, masér, bojovník za inovace. Mým velkým cílem je začlenit osoby s hendikepem do běžné společnosti a dokázat, že znevýhodnění ať je jakékoli, není překážkou. Mám rád výzvy a jsem neustále otevřen novým příležitostem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *