Pojeďte do Prahy na konferenci INSPO

Konference INSPO přináší každoročně unikátní přehled inovací a technologií pro osoby s různými druhy znevýhodnění. Jedná se o největší konferenci tohoto druhu v ČR a každý rok se v Kongresovém centru Praha sejde více než 500 účastníků s odlišným hendikepem. Vozíčkáři, zrakově, sluchově, ale i jinak znevýhodnění lidé.

Již dvacátý jubilejní ročník se koná 28.3.2020 v Kongresovém centru Praha, stanice metra Vyšehrad. Na INSPU nesmíte chybět.

Prostřednictvím výstižných přednášek a prezentací registrovaných vystavovatelů, má veřejnost, ale právě i lidé s hendikepem jedinečnou možnost , seznámit se s řadou řešení, které jim mohou celkově zjednodušit život. Účastníci bez znevýhodnění zde naberou inspiraci co vše hendikepovaní dovedou a pochopí, že být znevýhodněn není zase takový problém, jak si řada lidí může myslet.

Připadá mi, že lidé s hendikepem, jsou řazeny do pomyslných přihrádek na úkor běžné společnosti. Stále je zde hluboce zakořeněn fakt, že tito lidé jsou něčím zvláštní a v některých případech pro standardní společnost nepoužitelní. Představují přítěž. Jenže my nejsme odlišní. Jsme stejní, jen to někteří pořád nedovedou pochopit. A proto jsem nesmírně rád, že konference INSPO boří tyto předsudky a veřejnosti dokazuje, že znevýhodnění není překážkou,

prohlašuje Karel Giebisch.

Nevidomý inovátor, který víc jak 6 let bojuje za inovace a snaží se o zařazení lidí se zrakovým znevýhodněním do standardní společnosti. Na konferenci INSPO předvede, že i bez zraku se dá efektivně a samostatně podnikat.

Tato konference není určena pouze pro znevýhodněné účastníky. Ale především i pro širokou veřejnost, která zde nabere cenné zkušenosti, jak se k hendikepovaným lidem chovat a jak s nimi pracovat. Technologie a vychytávky, které zde budou i letos představeny jsou jednoznačným důkazem, že pro zařazení lidí s postižením do běžné společnosti, nic neschází.

Technologie toho totiž v dnešní době dovedou tolik, že nemusíte mít žádné obavy při spolupráci s hendikepovaným člověkem. Stačí jen vědět, která vychytávka mu nejlépe jeho znevýhodnění nahradí. Nic ovšem nebrání v tom, aby byl hendikepovaný člověk zařazen do standardního třeba i pracovního procesu. Ostatně posuďte sami. Na letošní konferenci INSPO se budou dít věci.

Výtah z programu konference

Z rozmanitého programu si vybere opravdu každý. Pár témat pro inspiraci, proč se vyplatí vyrazit do kongresového centra Praha.

  • Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch přiblíží záměry Ministerstva zdravotnictví v usnadnění přístupu k moderním zdravotnickým prostředkům
  • Martin Kotek se bude zabývat virtuální a rozšířenou realitou v medicíně
  • Roman Mouček nás přesvědčí, jak ovládat počítač mozkem
  • Jaroslav Winter zabrousí do historie a ve své prezentaci Od tyčky v ústech k současnosti, nás provede rozvojem technologií před dvaceti lety až do současnosti
  • Christoph Dann ukáže, jak levně tvořit audio popis k různým pořadům, filmům
  • Adam Fendrych s Romanem Kabelkou prozradí, jak a proč zpřístupňovali online supermarket Rohlík pro zrakově znevýhodněné
  • Petr Peňáz vysvětlí, jak prakticky řešit zpřístupňování studia na vysokých školách společně se vztahem k poradenství
  • Karel Giebisch dokáže, že ani zrakový hendikep nebrání v efektivním a samostatném podnikání. Vystupte z ulity a nebojte se podnikat.

Více detailů včetně registrace, naleznete na oficiálních stránkách Konference INSPO Když se zvládnete zaregistrovat do 16.2.2020, zaplatíte za vstupné pouhých 500 Kč. A to už stojí za zvážení ne? Samozřejmostí je, že účastníci s průkazy TP, ZTP, ZTP/P, mají výraznou slevu.

Těšíme se na setkání na INSPU.

Karel Giebisch

Karel Giebisch

CEO portálu GiebNews. Zrakově znevýhodněný IT specialista, masér, bojovník za inovace. Mým velkým cílem je začlenit osoby s hendikepem do běžné společnosti a dokázat, že znevýhodnění ať je jakékoli, není překážkou. Mám rád výzvy a jsem neustále otevřen novým příležitostem.