Setkání s nadpřirozenem 1. část

Proč vlastně věřím v nadpřirozeno? (v existenci duchů, v existenci života po smrti)?

Nikdy bych v takovéhle věci nevěřila, kdyby se v mém životě nestalo pár věcí, které mě přesvědčily, že něco mezi nebem a zemí zkutečně existuje. Ráda se s vámi o to podělím a je pouze jen a jen na vás, jestli věříte nebo nevěříte.

Vše u mě začalo v útlém dětství, kdy jsem se začala zajímat o sledování různých hororových povídek, příběhů historek a filmů, které byly hodně strašidelné. K prvnímu setkání s nadpřirozenem došlo již na základní škole, kdy jsme se pokoušeli vyvolávat duchy. Už přesně nevím, koho jsme to tenkrát vyvolávali, ale zážitek z toho byl nepopsatelný.

Byl podzim a déšť neúnavně bubnoval do oken. Sešli jsme se na jednom pokoji na internátě a rozhodli jsme se, že zkusíme vyvolávat duchy, co se stane. Sedli jsme si do kruhu, měli jsme zapálenou svíčku a sklenici vody. A řekli jsme formulku na vyvolávání asi nějak takhle:

“Duchové našich věrných zemřelých, odpočívejte v pokoji, přes to bychom chtěli mluvit např. S duchem…..duchu ….. jestli tady jsi! Dej nám prosím nějaké znamení, abychom tě všichni poznali!!!!”

Potom se rozhostilo úplné nepřirozené ticho, že kdyby špendlík na zem spadl, byla by to rána jako z děla. Znovu jsme zopakovali:

“Duchu….jestli tu jsi, dej se nám poznat, dej nám nějaké znamení, že tu jsi!!”

Jakmile jsme dořekli poslední slovo, v pokoji teplota znatelně klesla, připadala jsem si jak někde uprostřed mrazu. Také jsem ucítila jemný chladný dotyk za krkem a vidící kamarádi říkali, že se začala hýbat i svíčka. Po té se každý ducha zeptal na nějakou otázku, když měl odpovědět ano, voda ve sklenici se rozčeřila, když měl odpovědět ne, pohnula se svíčka.

Po nějaké době jsme ducha odvolali asi nějak takto:

“Duchu děkujeme ti, že si se nám dal poznat a děkujeme ti za odpovědi, nyní tě prosíme…..odejdi v pokoji!” Zhasli jsme svíčku, porušili jsme kruh a vše bylo v pořádku. Dodnes nevím, jestli to bylo doopravdy setkání s duchem, ale postupem let věřím, že ano, protože setkáních s nadpřirozenem jsem zažila ještě mnohem více.

Koho tenhle článek zaujal, může se těšit na jeho další část a na další setkání s nadpřirozenem.

Michaela Marešová

Michaela Marešová

Jsem nevidomá a mírně nedoslýchavá maminka dvou dětí. Baví mě pomáhat, když je to v mých silách druhým lidem. Jsem skromný člověk a raduji se z maličkostí. Rodina a upřímnost jsou pro mě v životě prioritou.