Setkání s nadpřirozenem 2. část

Ani v dospělosti jsem se nevyhnula setkání s nadpřirozenem, a proto mi nikdo nikdy nevymluví, že něco mezi nebem a zemí skutečně existuje. Stalo se to v době, kdy jsem bydlela v prvním bytě v podnájmu v roce 2009. Podnájem byl v staré cihlové zástavbě na Krnovské ulici v Opavě.

Zhruba půl roku po nastěhování se nedělo nic, ale potom začalo pro mě dost velké peklo. Začalo to tím, že se mi z ničeho nic v kuchyni začaly točit na stole a na kuchyňské lince skleničky a hrníčky. Nejprve jsem to nechala být, protože jsem si myslela, že je to jen výplod mé fantazie. Když člověk žije sám, někdy má pocit paranoi, když je toho na něj moc.

Postupem času začaly nevysvětlitelné věci nabývat na síle. Nejhorší byla situace, když jsem jednou usnula odpoledne po práci na gauči v obýváku a najednou jsem cítila, že se v místnosti prudce ochladilo a mnou začal projíždět jako by elektrický proud, jako by vám někdo dával šoky do celého těla. Nejhorší na tom bylo to, že jsem se nemohla v tu chvíli ani pohnout. Naštěstí tento stav netrval dlouho a zase bylo vše ok. Tohle se opakovalo alespoň jednou do měsíce a vždy jen v obýváku na gauči, když jsem ležela a odpočívala. Kolikrát jsem se bála chodit domů z. práce, a jen trnula, co zase bude za děs v bytě.

Naštěstí jsem v roce 2010 potkala svého milujícího manžela, který si o mě nemyslel, že jsem blázen, když jsem se mu s tím jednoho dne svěřila. Také mi řekl, že má pocit, že v obýváku je občas cítit něco nadpřirozeného. Vzhledem k tomu, že hodně čte o magii a zajímá se o to, stejně jako já, začal se pídit po tom, co se to vlastně v bytě děje.

Jednoho dne u nás byl kamarád na návštěvě. Bavili jsme se o nadpřirozenu a manžela napadlo, že zkusí byt vykouřit speciální vykuřovací lampou určenou k těmto účelům. Je třeba speciální uhlík a tzv. Dračí krev (druh priskiřice). Všichni jsme souhlasili a vymýtání ducha z bytu mohlo tedy začít.

Sedli jsme si do kruhu v obýváku, manžel ještě před tím prošel celým bytem s vykuřovací lampou a potom kolem nás udělal kruh okultistickou hůlkou. Měl na sobě i pláš’ť s pentagramem, kvůli ochraně. Odříkal k tomu určité formulky (to vám teď bohužel z hlavy neřeknu), ale najednou něco chtělo, abych já opustila kruh. Nějaká neznámá síla mě chytla za hrudní koš a vytáhla mě proti mé vůli z kruhu ven, tak jsem tedy odešla do koupelny a tam počkala, co mi řeknou, až rituál skončí.

To co jsem se dozvěděla potom, mi vyrazilo dech Kluci mi pak řekli, že se jim zjevil českoněmecký voják, který bojoval na východní frontě v roce 1942 až 10. května v roce 1945, kdy byla Opava vybombardovaná v rámci Ostravskoopavské operace. Podrobnosti můžete co se Opavy týče nalézt přes vyhledávač google. Voják se svěřil s tím, že hledá svoje rodiče, manžel mu vysvětlil, že už tu nemůže být, že je čas aby odešel, že zřejmě rodiče zahynuli při bombardování. Od té doby nastal v bytě klid a žádné strašení a nadpřirozeno se už v něm nikdy nekonalo.

Vy, kteří jste dočetli až sem, můžete se těšit na další část mého vyprávění.

Michaela Marešová

Michaela Marešová

Jsem nevidomá a mírně nedoslýchavá maminka dvou dětí. Baví mě pomáhat, když je to v mých silách druhým lidem. Jsem skromný člověk a raduji se z maličkostí. Rodina a upřímnost jsou pro mě v životě prioritou.