Stručně, přehledně. Zavřete oči a nakupte online. Není to sranda

Zavřete oči a nakupte online. Není to skutečně žádná legrace zvláště, když se nemůžete spoléhat na zrak. Před Vánoci drobné zamyšlení.

Nákupy jsou realizovány na základě několika podstatných faktorů. Tím nejpodstatnějším je vzhled samotného produktu, tedy grafická podoba. Obrázky, fotografie. Pokud však nevidíte, tento faktor musíte vynechat, protože obrázek pro vás není relevantní. Nákup očima nepřipadá v úvahu.

Samotný název produktů mnohdy nesdělí to podstatné. Na základě názvu nepoznáte skutečnou podobu produktu a nelze určit, co ve výsledku očekávat. A popis? Ten vypovídá o jednotlivých produktech téměř vždy nejvíc. Ovšem pouze v případě, není-li příliš stručný a nic neříkající. I to se stává.

Fotografie vám nic podstatného nesdělí. Názvy produktů též ne, popis občas stačí, jindy je bez významný. Jak tedy nakoupit a nevyhodit zbytečně peníze oknem?

Mnou osvědčený postup nákupu:

  • Nakupuji pouze to, s čím mám osobní zkušenost, nebo s čím má zkušenost mé blízké okolí
  • Při nákupu neznámého zboží se řídím popisy produktů, referencemi, radami operátorů na zákaznických linkách
  • Pokud kupuji konkrétní věc, nestydím se a nechám si na e-mail zaslat přímý odkaz na produkt, abych nekoupil zboží třeba jen mírně odlišného rázu
  • Pokud si nejsem jistý, co vlastně nakupuju, vybírám e-shopy, kde je možnost odložené platby. Jakmile zboží dorazí, rozbalím, zjistím, co vlastně přišlo a pokud se mi nezamlouvá, vrátím prodejci. A stornuji požadavek na úhradu odložené platby. V rámci odložených plateb využívám služeb Twista
  • Nákup pokus omyl se nevyplácí

Karel Giebisch

Karel Giebisch

CEO portálu GiebNews. Zrakově znevýhodněný IT specialista, masér, bojovník za inovace. Mým velkým cílem je začlenit osoby s hendikepem do běžné společnosti a dokázat, že znevýhodnění ať je jakékoli, není překážkou. Mám rád výzvy a jsem neustále otevřen novým příležitostem.