Tak trochu jiné Vánoce 2020

Vánoce jsou mé nejoblíbenější svátky v roce. Už jako malá jsem se těšila na sníh. Ten se tak nějak snoubil s tou krásnou předvánoční náladou. Vnímala jsem, že rodiče si to tak neužívali jako my děti, ale i přes to nás tato krásná atmosféra pohltila a přenesla nás do adventního času.

Určitě si na toto krásné a klidné období vzpomínáte. Teď už jsem ale dospělá, mám velké samostatné děti, 2 vnuky a ty krásné Vánoce dostávají najednou znovu tu atmosféru dětských rozzářených očí, tak jak to umí jen děti. Kupovat dárky dětem je asi ta nejkrásnější činnost a mám ji moc ráda. Kouzlo Vánoc v dětských očích a moment překvapení je nám tou nejkrásnější odměnou.

Během Adventu, který letos začal nedělí 29.11.2020 jsem zdobila náš domeček v srdci Moravského krasu. Světýlka okolo dveří, do truhlíku chvojí a nějaké ozdoby, věnec na dveře i adventní věnec na stůl. Něco moje vlastní výroba, adventní věnec si nechávám dělat u kamarádky Jitky Vaňáčkové, která je mou dvorní dodavatelkou květin nejen na Vánoce. 

Adventní věnec od Jitky
Advent

Škoda, že v dnešní uspěchané době čím dál víc slyším o tom, že se lidé na Vánoce netěší. Vždy se ptám na důvod. Někdy je to shon, úklid, mnoho práce. Někomu například odešel někdo blízký. Čas však je milosrdný a obrousí rány na duši. Zkusme si na letošních Vánocích najít to krásné kouzlo, které jsme si užívali v dětství.

JINÉ VÁNOCE

 Trochu jiné Vánoce budou ty letošní 2020. Díky pandemii Korona viru a různým opatřením už to letos vypadalo, že Vánoce ani snad nebudou. Obchody a služby byli měsíc zavřené. Mnoho živnostníků bylo nuceno uzavřít své provozovny. Nám lidičkám nezbylo, než zůstat doma, nebo alespoň minimálně vycházet. Jen v mém okolí mnoho podnikatelů muselo opakovaně uzavřít a už neotevřít. Nedovolila jim to špatná finanční situace. 

Hančin nazdobený Vánoční stromeček
Vanocni stromecek

Opatření se nám rozvolnila a tak lidé opatrně, někteří i neopatrně vyráží do ulic za nákupy vánočních dárků. Všichni si přejeme nejen pro sebe, ale pro své rodiny či blízké především zdraví, klid a pohodu. Vždyť Vánoce jsou jen jednou v roce tak si je hleďme užít. Jaké si je totiž uděláme, takové je budeme mít.

Hana Vykoukalová

Hana Vykoukalová

Zrakově postižená cestovatelka,kočkomilka,milovnice lesa a dobrého jídla,veselá i upřímná

1 komentář: „Tak trochu jiné Vánoce 2020

  • Profilový obrázek
    23. 12. 2020 (19:26)
    Permalink

    Zdravím a souhlasím. O každých Vánocích vzpomínám na to dětské těšení a krásně bílý sníh při cestě na půlnoční.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *