Trisbee. Plaťte na pár kliknutí přímo ze svého mobilu

Trisbee. Platební služba, která mění způsob placení u obchodníků a to zcela od základů. V čem je natolik originální?

Jde o platební nástroj fungující kompletně online. Bez závislosti na platebních kartách, hotovosti či platebním terminálu. Vše řešíte na pár kliknutí přes jednoduché webové rozhraní webové aplikace.

Na pár kliknutí si vytvoříte uživatelský účet. Zabezpečíte si jej bezpečnostním pinem, přidáte libovolný finanční obnos ze svého bankovního účtu a následně platíte. A to u obchodníků, které jsou ve službě Trisbee registrováni.

Platit s Trisbee můžete hned několika způsoby:

  • Načtením QR Code v provozovně služeb či kamenném obchodě
  • Vyhledáním obchodníka v seznamu obchodníků, registrovaných v Trisbee
  • Přes přímý platební link, který vám poskytne obchodník

Ve všech případech je vždy nutné přihlásit se k vašemu uživatelskému Trisbee účtu. U zvoleného obchodníka vyplnit příslušné platební údaje jako např. částku, variabilní symbol pro lepší identifikaci platby či poznámku a platbu odeslat. Hotovo. Máte zaplaceno a nepotřebujete vůbec řešit hotovost, ani manipulovat s platební kartou. Hravě si vystačíte s mobilním telefonem a mobilním datovým připojením k internetu. A to kdekoli. Samozřejmostí je též mít na Trisbee účtu dostatek financí.

Ty lze zatím přidávat pouze na základě bankovního převodu z vašeho účtu, v budoucnu by měla přibýt i možnost platební karty. O úspěšném připsání financí budete informováni SMS, ale i e-mailem. Platební údaje pro přidávání financí na Trisbee účet, nemusíte v bankovnictví ručně opisovat. Stačí naskenovat vygenerovaný QR Code a platební údaje se vyplní automaticky rovnou při tvorbě platebního příkazu ve vašem bankovnictví.

I obchodníci ocení, když pro platby budete využívat nástroj Trisbee. Odpadne jim totiž starost s fyzickými platebními terminály a s tím spojenými poplatky bankovním institucím. O každé zrealizované transakci, jsou obchodníci informováni prostřednictvím notifikací v příslušné mobilní aplikaci či v rámci SMS.

Vše tedy funguje bez kontaktně, online a bez jakýchkoli přídavných hardwarových zařízení. Bez zbytečných poplatků. Výhodné jak pro zákazníky, tak obchodníky. Důkaz pokroku, modernizace, digitalizace.

I přesto, že platební nástroj Trisbee vznikl v ČR již před několika lety, stále mi připadá, že není zatím moc rozšířen. Nejčastěji na tuto platební možnost narazíte v Praze či Brně. Postupně se dostává i do dalších měst či podniků v ČR, ale běžné platební terminály stále převládají. Třeba v Olomouci můžete přes Trisbee zaplatit v množství podniků, které lze spočítat na prstech jedné ruky. Což je škoda. Osobně doufám, že se to časem zlepší. Mě osobně se tato nová platební metoda líbí a proto ji nabízím i v rámci Masáže Gieb. Bohužel u zákazníků se zatím platby přes Trisbee nestaly natolik populární, jak jsem očekával. Standardní platba kartou a běžný platební terminál, stále převládají.

Zapojení do Trisbee zvládne skutečně každý na pár kliknutí. Na internetových stránkách:

pay.trisbee.com

stačí vyplnit své telefonní číslo, vyplnit kód z SMS, zadat přístupový pin, přidat peníze na Trisbee účet a můžete začít platit. Vše je zcela zdarma a bez poplatků. Vyzkoušejte a věřím, že vás tato nová platební metoda zaujme stejně, jako mě.

Karel Giebisch

Karel Giebisch

CEO portálu GiebNews. Zrakově znevýhodněný IT specialista, masér, bojovník za inovace. Mým velkým cílem je začlenit osoby s hendikepem do běžné společnosti a dokázat, že znevýhodnění ať je jakékoli, není překážkou. Mám rád výzvy a jsem neustále otevřen novým příležitostem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *