Válka operátorů, který velikán nabízí nejvhodnější tarif pro lidi s hendikepem?

V době moderních technologií a mobilních telefonů je dobré vědět, jaké máme možnosti. Mobilní telefon používá snad už většina lidí, kteří chtějí být v každém případě dostupný. Každá věc něco stojí a i v tomto případě tomu není výjimkou. Proto bych se dnes chtěl zaměřit na nabídku tarifů, která je určena pro lidi s postižením a tudíž majitele kartičky ZTP a ZTP/P. 

Dříve než přejdeme k samotné nabídce, tak bych chtěl upozornit na pár věcí. Je to nezbytně důležité, aby jste měli dostatek informací a dokázali rozpoznat vaše možnosti. Rozhodně se dnes v článku nebudeme vůbec ohlížet na okolní věci, které se týkají například komunikace a solidarity k samotnému klientovi, nebo specifik kolem dostupnosti. Každý operátor má svoje vlastní taktiky, jak získat nového klienta a kdybychom se chtěli zaměřit na toto téma, tak věřte tomu, že by nám nestačil virtuální papír.

Následující nabízené tarify od tří dostupných operátorů v České republice jsou nabízeny po telefonickém rozhovoru a tudíž dostupné pro všechny bez rozdílu. Tato nabídka se shoduje s nabídkou na internetu a zároveň stejnou nabídku získáme na kamenné pobočce. Proto bychom Vám tímto článkem chtěli ulehčit práci a ušetřit čas s hledáním nejdostupnějšího tarifu pro specifického klienta.

Máte svého šampiona? Třeba vás tato nabídka velmi překvapí a naopak vás dokáže zklamat. Proto můžeme přejít k samotné nabídce a uvidíte sami, zda nezačnete přemýšlet o změně operátora.

T-Mobile

Tento operátor nabízí pouze jeden tarif pro držitele kartičky ZTP ZTP/P a to za cenu 275 Kč. Moc krásná cena, ale na druhou stránku obsah tohoto tarifu není vůbec zajímavý.  Obsahem tohoto balíčku je neomezené volání do domovského operátora a neomezené SMS do všech sítí. Poplatek za volání do ostatních sítí  je 3,50 Kč/1 min.

V tomto případě si musíme uvědomit, že cena tarifu není pevná a může se vyšplhat do nesmyslných částek. Nejsmutnější na celé nabídce je porce dat, která obsahuje pouze 50 MB na celý měsíc. Dost zajímavé! Nicméně pořád je tu možnost si přikoupit mobilní data a utratit další kačky navíc.

Na tohle všechno se zavazujete po celých 24 měsíců a není možnost získat slevu na zakoupení mobilního telefonu. Zda doporučuji tento tarif? Rozhodně ano, pokud máte spoustu finančních prostředků a můžete si dovolit vyhazovat peníze oknem.

K tomuto operátorovi bych chtěl dodat, že jsem hovořil se slečnou operátorkou z telefonního čísla, které je vedeno u tohoto operátora už více jak 7 let a jsou na něm registrovány 4 služby. Přesto nebylo nabídnuto nic pro stálého zákazníka! Uvidíme jak si povede následující operátor.

O2

U tohoto operátora už je nabídka mnohem zajímavější. V tomto případě je zároveň složitější se dostat ke konečné nabídce tarifů, jelikož hledí na stupeň invalidity. Proto se zde zaměříme na držitele kartičky ZTP/P a 3. St. invalidity.

Při splnění výše uvedeného, můžete očekávat neomezené volání a SMS do všech sítí s porcí dat 1 GB za pouhých 299 Kč. To už zní mnohem lépe ne? Pokud by vám tato data nestačila, tak se vůbec nic neděje.

Každý hendikepovaný zákazník má totiž nárok získat slevu ve výši 200 Kč na svoji první službu pro každý tarif zvlášť. To znamená, že stejný tarif s 4 GB dat vás vyjde na 449 Kč a pokud by vám i tato porce dat nestačila, tak můžete využít tuto slevu na jakýkoliv tarif s větší porcí datového balíčku.

Každopádně to není všechno! Zmiňovaný operátor nevyžaduje smlouvu a tím pádem nejste vázáni na 24 měsíců jako u předchozího operátora. Navíc, jste-li stálým zákazníkem, máte možnost získat slevu na zakoupení mobilního telefonu. Rozhodně se v této chvíli hodí zastavit a zjistit si více informací. Nemyslíte? 

Vodafone

V případě tohoto operátora jsou k dispozici dva tarify, které nabízejí držitelům kartičky ZTP a ZTP/P, zajímavé výhody.  Pokud patříte mezi méně náročné uživatele, tak byste si mohli vystačit s tarifem obsahujícím celých 250 volných minut do všech sítí a neomezenými SMS s porcí dat 1 GB. Tohle všechno za pouhých 299 Kč. Zavazujete se sice na dlouhých 24 měsíců, ale i tak tato nabídka stojí za uváženou.

Mnohem zajímavější může někomu připadat následující varianta, která má ovšem menší háček. Za cenu 549 Kč vám operátor nabídne neomezené volání a SMS do všech sítí s daty 30 GB, kde můžete využít i slevu 2000 Kč na zakoupení mobilního telefonu k tarifu. Ale POZOR!

Podle smlouvy za cenu 549 Kč si předplácíte pouze 10 GB dat a dalších 20 giga dat můžete získat prostřednictvím mobilní aplikace operátora. To znamená, že pokud nemáte přístup k mobilní aplikaci, tak máte jednoduše smůlu a k této porci dat 30 GB se rozhodně nedostanete.

Stejně jako u předchozího tarifu i v tomhle případě se zavazujete na celé dva roky.

Četli jste pozorně? Tak jaký operátor je podle vás tou správnou volbou a kterému z nich by jste dokázali věnovat svoje peníze? Nezapomeňte, že máte možnost se vyjádřit do komentářů pod tímto článkem, kde je prostor pro váš názor včetně osobních zkušeností. Taky nám můžete napsat, které téma by vás zajímalo příště a třeba právě vy můžete být inspirací pro příští článek.

Tomáš Kadlec

Tomáš Kadlec

O zrak přišel ve dvaceti letech. Tím pádem dokáže porovnat obě strany. Jak vidících, tak zrakově postižených. Po boku mu kráčí nedílný společník vodící Pes Uno a společně uvádí zrakový hendikep na pravou míru. Dokazují, že mít znevýhodnění, neznamená ztratit právo na plnohodnotný a efektivní život. A to jak na osobní, tak i profesní bázi.

8 komentářů: „Válka operátorů, který velikán nabízí nejvhodnější tarif pro lidi s hendikepem?

 • Profilový obrázek
  7. 2. 2020 (11:31)
  Permalink

  Děkuji za zajímavý článek o mobilních tarifech dostupných pro zdravotně postižené. Ráda bych získala více informací, pokud jde o tarify od O2. Domnívám se, že pokud mám od O2 pevnou linku, čerpám na odpuštění paušálu celou slevu od O2 a ještě státní příspěvek. V takovém případě by už zřejmě neplatil zvýhodněný tarif ve výši 299,- KČ. Pevnou linku zrušit zatím nehodlám, běží mi přes ni Internet. Děkuji za upřesnění. Petra

  Reagovat
  • Tomáš Kadlec
   10. 2. 2020 (11:46)
   Permalink

   Krásný den. Pokud budeme v budoucí době článek aktualizovat, tak rozhodně se zaměříme na tuto informaci, abychom vám dodali aktuální nabídku.

   Reagovat
 • Profilový obrázek
  7. 2. 2020 (15:35)
  Permalink

  Děkuji za přínosný článek a mnoho informací. Možná by stálo za zvážení, kdyby se skupina se ZTP či ZTP/P domluvila a zkusila vyjednávat cenu hromadě.

  Reagovat
  • Tomáš Kadlec
   10. 2. 2020 (11:44)
   Permalink

   Hezký den. Moc Vám děkujeme za tip a jsme rádi, že jste spokojený s tímto článkem.

   Reagovat
 • Profilový obrázek
  8. 2. 2020 (14:10)
  Permalink

  Trošku pochybuji o tom, že O2 nedělá smlouvy na dva roky. Pokud je tomu tak, je to hodně nové. Ještě v prosinci jsem u O2 něco řešil a naopak smlouvy na dva roky jsou u nich standardem. Naopak T-Mobile nemá smlouvy na dva roky.

  Reagovat
  • Tomáš Kadlec
   8. 2. 2020 (14:17)
   Permalink

   Přeji hezký den. Informace jsou aktuální a tudíž se nemusíte bát, že by zmiňované nabídky byly mylné.

   Reagovat
   • Profilový obrázek
    9. 2. 2020 (20:15)
    Permalink

    Nedá mi to a taky se chci zeptat, opravdu je to u O2 bez závazku? Jediný tarif bez závazku je aktuálně O2 Spolu…

    Reagovat
    • Tomáš Kadlec
     10. 2. 2020 (11:42)
     Permalink

     Přeji hezký den. Pokud máte nějaké pochybnosti, tak není problém zvednout telefon a zjistit si tyto informace osobně.

     Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *