Ve spárech šíleného cirkusáka

Lidé v oslabení i ti s hendikepem, bývají častým terčem posměchu, útoků a napadení. Jsou považováni za snadný cíl. Není divu. Omezené schopnosti obrany a větší šance úspěchu pro stranu zla. Jinak tomu není ani u hry Circus Master Revenge, kterou si dnes představme.

Kráčíte po ulici. V ruce bílou hůl, kterou ohledáváte v elegantních obloučcích prostor před sebou. Skenujete okolí, vyhýbáte se překážkám. Když tu náhle přestanete z nějakého důvodu dávat pozor, praštíte se do hlavy a ztratíte vědomí.

Po probuzení zjišťujete, že jste uvězněni. Zavřeni v kleci a jak máte brzy zjistit, tak vás čekají perné chvíle. Padli jste totiž do spárů šíleného cirkusáka. Pro pobavení publika, ale i sebe samotného, vás pouští do arény a nechává vás soupeřit s různými protivníky. Máte jen jediný cíl. Přežít.

Tak přesně takový je děj titulu Circus Master Revenge. Hry, která je plně přístupná pro zrakově hendikepované na iPhonu v operačním systému iOS. Vyzkoušíte své štěstí?

Ideální pro odreagování

Ovládání je více než snadné. Vše pochopíte do pár vteřin a následně vám již nic nebrání, pustit se do souboje o přežití. Nenáročná adventura, při které se rozhodně odreagujete. Přemýšlet nemusíte. Jen vyhledávejte své protivníky a likvidujte je. A to buď prostřednictvím střelné zbraně nebo tyče či baseballové pálky.

Ovládání řešíte prostřednictvím jednoduchých dotykových gest, aplikovaných na displej vašeho chytrého telefonu. Hra sice neobsahuje českou lokalizaci, ale angličtina je natolik jednoduchá, že veškeré instrukce pochopí i úplný začátečník. Namátkou si představme několik základních dotykových gest pro ovládání:

  • Přejíždění prstu vpravo nebo vlevo = pohyb po položkách v menu, ovládání ruční zbraně. Tyče či baseballové pálky
  • Přejíždění dvou prstů vpravo nebo vlevo = opětovné načtení levelu, přeskok intra u jednotlivých kapitol, kol
  • Poklepání prstem = střelba, potvrzování položek v menu
  • Přejetí prstem nahoru = aktivace ochranného štítu, pokud ho vlastníte
  • Přejetí prstem dolů = dobíjení zbraně

Jen posloucháte a reagujete

Circus Master Revenge je protkán bohatými zvukovými efekty. Lidé se zrakovým hendikepem totiž nemohou používat oči, tak se orientují a vnímají jen to, co slyší ušima. Stačí si tedy nasadit sluchátka, poslouchat a reagovat.

Circus pracuje s gyroskopem v telefonu. To má za následek, že pro vyhledání protivníka a jeho likvidaci, se musíte reálně otáčet s telefonem v ruce kolem vlastní osy. Vyloženě se natáčíte za vyluzujícími zvuky nepřátel, které slyšíte ve sluchátkách.

Působí to nesmírně opravdově a při vyhledávání protivníků si můžete tak trochu připadat, jako kdybyste skutečně pátrali po pohybujících se cílech. Jen okolí nechápe, proč se točíte jako káča nebo jak říkáme my na Hané, “holub na báni.” Těžko budete vysvětlovat, že se snažíte přežít.

Pokud nechcete působit bláznivě, Circus Master Revenge hrajte raději ve známém, nejlépe domácím prostředí. Venku na ulici, v obchodním centru, v kanceláři, škole a na jiných veřejných místech, by vás lidi měli za blázna.

Za vyhrané zápasy v aréně či splnění úkolů šíleného cirkusáka, získáváte tak zvané tokeny. Ty můžete směňovat za řadu různých vylepšení, která vám zpestří hru. Ochranné štíty, zbraně apod. Vše najdete v sekci shop v hlavním menu.

Netuším, jak hra končí, zatím se mi ji nepodařilo vyhrát. Herní prostředí je ovšem nenáročné a pro odreagování ideální možnost. A to nejlepší nakonec. Pokud si nepořizujete žádné bonusy a vylepšení, nedáte do tohoto titulu ani korunu. Tak vyzkoušejte a uvidíte, kam se vám až povede dostat.

Karel Giebisch

Karel Giebisch

CEO portálu GiebNews. Zrakově znevýhodněný IT specialista, masér, bojovník za inovace. Mým velkým cílem je začlenit osoby s hendikepem do běžné společnosti a dokázat, že znevýhodnění ať je jakékoli, není překážkou. Mám rád výzvy a jsem neustále otevřen novým příležitostem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *